Akcje Czytelnicze

Nasza Biblioteka uczestniczy w akcjach czytelniczych:

Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Noc Bibliotek – ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

Książka i Róża – wielkie święto wszystkich miłośników czytelnictwa – Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, w które włączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Sułoszowej. Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie biorą udział księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie akcje związane z promocją czytelnictwa.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku na początku czerwca w bibliotekach i innych instytucjach zaproszeni goście czytają dzieciom literaturę dziecięcą. Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju. Organizatorem akcji jest Fundacja “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady – akcja organizowana przez Wydawnictwo Akapit Press gości także do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułoszowej. Jeżycjada, to niezwykła seria stworzona przez poznańską pisarkę – Małgorzatę Musierowicz opowiadająca losy rodziny Borejków. Akcja ogólnopolskiego czytania Jeżycjady ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza książek Małgorzaty Musierowicz. Zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie można wypożyczyć wszystkie tytuły książek wchodzących w skład cyklu. Narodowe Czytanie – akcja społeczna organizowana przez Prezydenta RP propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Zapoczątkowana w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Mała Książka – Wielki Człowiek – akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika . Kampania społeczna zorganizowana przez Instytut Książki przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Narodowe Czytanie – akcja społeczna organizowana przez Prezydenta RP propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Zapoczątkowana w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Mała Książka – Wielki Człowiek – akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika . Kampania społeczna zorganizowana przez Instytut Książki przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Narodowe czytanie 2019

Mała Książka – Wielki Człowiek – akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika . Kampania społeczna zorganizowana przez Instytut Książki przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.