logo biblioteki

Lekcje biblioteczne i zajęcia edukacyjne

Zapraszamy przedszkola, oddziały przedszkolne oraz szkoły z terenu gminy Sułoszowa na zajęcia do biblioteki, dzięki którym poznacie bibliotekę i jej zasoby, nauczycie się korzystać ze źródeł informacji, a poprzez naukę i zabawę rozwiniecie wyobraźnię. Zajęcia przez nas organizowane dostosowane są do wieku i zainteresowań uczestników, a lekcje biblioteczne mają charakter warsztatowy, angażują uczniów wykorzystując aktywne metody pracy i rozmaite środki dydaktyczne.

W sprawie ustalenia terminu zajęć dla grup należy kontaktować się z biblioteką telefonicznie (12 389 60 46 ) lub e-mailowo ( ck.suloszowa@op.pl).

– „Kulturalna Biblioteka” – oferta dla szkół i przedszkoli zajęć bibliotecznych oraz artystycznych warsztatów tematycznych i okolicznościowych z możliwością przeprowadzenia ich zarówno w bibliotece jak i placówce zainteresowanych. Cykl spotkań o poszczególnej tematyce związanej z danym okresem, np. świątecznym – Niedziela Palmowa – skąd pochodzi ta tradycja, jak wyglądały palmy na przestrzeni dziejów,

– Skierowane do dzieci i młodzieży kampanie i akcje społeczne promujące czytelnictwo np. podchody literackie gdzie na danym obszarze, miejscu trzeba odszukać ukryte książki, korzystając z literackich podpowiedzi,

– Akcje „Wakacje w bibliotece” oraz „Ferie w bibliotece” –  to  zajęcia dla wszystkich chętnych w wieku szkolnym i przedszkolnym, a szczególnie dla tych, którzy ferie i wakacje spędzają w domu. Naszym zamiarem jest ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego czytelnikom, poprzez różnorodne zajęcia począwszy od ruchowych, literackich, manualnych po zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia komputerowe oraz gry planszowe.

– „Mali odkrywcy”- zajęcia literacko-podróżniczo-naukowe dla dzieci, gdzie najmłodsi poznają tradycję, kulturę oraz zwyczaje innych krajów poprzez czytanie baśni i bajek rozwijających ich wyobraźnię, ale także twórczą zabawę. Tego typu zajęcia mają na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji do podróżowania i odkrywania tajemnic otaczającego nas świata, pobudzają wyobraźnię stanowiąc dobrą zabawę dla badawczego umysłu dziecka.