AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Zajęcia wokalno/taneczne

Zajęcia wokalno -taneczne

Instruktor : Katarzyna Chodoń  -  

Działalność artystyczna

www.kchodon.blogspot.com

Na zajęciach, które prowadzę, realizuję dwa główne cele – uczę dzieci tańczyć krakowiaka oraz opowiadam im bajki z ich okolic, aby pojawiające się w fabule miejsca i przedmioty odnosiły się do elementów najbliższego otoczenia dzieci, miejsca ich wychowania.

 
 
Każde z zajęć podzielone są na dwie części. Na początku zajmujemy się tańcem. Rozpoczynamy rozgrzewką, która przygotowuje mięśnie i stawy dzieci do pracy z krokami tańca. Następnie przechodzę do ćwiczenia kroków krakowiaka. Najpierw rozliczam krok w takcie, jednocześnie tłumacząc, jaka jest relacja kroku i muzyki. Po zademonstrowaniu kroku, dzieci powtarzają za mną, następnie wykonują krok same. Aby nauka tańca była atrakcyjna, ćwiczę z dziećmi nieskomplikowany, dostosowany do ilości uczestników zajęć układ choreograficzny. Dzięki takiej taktyce nauka daje im satysfakcję. Widzę, że cieszą się, jeśli stworzy się im możliwość wypróbowania nowo poznanego kroku w trakcie tańca, a także zespolenia go ze słyszaną muzyką i ruchem innymi dzieci.
 
 
Po krótkiej przerwie, przechodzimy do drugiej części zabawowo relaksacyjnej. Tematykę tej częśc zajęć opieram o dzieło wielkiego badacza ludu polskiego Oskara Kolberga. Pod koniec XIX wieku wędrował on od wsi do wsi i spisywał bajki, podania i klechdy ludowe, min. te, które pojawiały się w okolicy Sułoszowej, np. Ojcowa, Pieskowej Skały, Olkusza. Do wybranej treści bajki dopasowuję wyliczanki, gry, zabawy oraz piosenki oparte o źródła ludowe.
 
 
Dzięki materiałom pomocniczym i różnorodnym technikom nauczania tekstów, dzieci chętnie uczą się nowych słów i śpiewają je z
dużym
zaangażowaniem.
 
 

Spotkanie kończę ćwiczeniami relaksacyjnymi, tj. skłonami i rozciąganiem, połączonymi z koncentracją na prawidłowym, głębokim oddechu. Dzięki temu dzieci się wyciszają,

a

ich mięśnie i myśli uspokajają się po dynamicznych zajęciach i wysiłku umysłowym związanym z przyswajaniem nowego materiału.

 
Zapraszam dzieci w wieku wczesnoszkolnym 7-10 lat
W każdy wtorek o godzinie 14:20 (zajęcia trwają 90 min)
 
Więcej informacji w CK Sułoszowa.
 

 

Joomla templates by a4joomla