AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

 

 

Warsztaty sensoryczne z książką w tle

 

 

Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, której celem jest dostarczanie za pośrednictwem wszystkich zmysłów informacji do mózgu, który je rozpoznaje, przekształca oraz integruje ze sobą i z wcześniejszymi doświadczeniami. Podczas tego procesu powstają reakcje adaptacyjne, stanowiące bazę dla ogólnego rozwoju.

W trakcie warsztatów tworzyliśmy wspaniałe, unikatowe karty książki, które powstały z pozornie niepotrzebnych skrawków, gałganków czy innych starych, zapomnianych przedmiotów. Odkryliśmy ich potencjał i nadaliśmy nowe życie. Nauczyliśmy się jak z niczego wyczarować małe dzieła sztuki.

Różnorodność kolorów, faktur, użytych materiałów pobudziła nasze  zmysły wzroku i dotyku.

Ponieważ zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie dzieci – będą nadal realizowane.

 

Czytaj więcej: Warsztaty sensoryczne z książką w tle

 

Akcja segregacja!

 

 

Dzień bez Opakowań Foliowych przypada 23 stycznia, dlatego też dzisiaj zaprosiliśmy przedszkolaki na zajęcia związane z segregowaniem odpadów i ich ponownym wykorzystaniem.

Podczas zajęć przedszkolaki  poznały zasady segregacji odpadów komunalnych od strony teoretycznej -  przy pomocy dwóch filmików edukacyjnych, w dalszej części spotkania przeszliśmy do strony praktycznej, gdzie dzieci segregowały śmieci do odpowiednio oznaczonych pojemników.

Akcja miała na celu propagowanie świadomości ekologicznej oraz segregacji odpadów komunalnych wśród najmłodszych. Dzieci zapoznały się także z takimi pojęciami jak: recykling, kompostownik, czy sortowanie. Wiedzą jak istotne jest odkręcanie i zgniatanie butelek plastikowych oraz opakowań wielomateriałowych.

Każdy z uczestników wykonał papierową torebkę i samodzielnie ją ozdobił, dzieci pomalowały także kosze i odpowiednio do wybranego koloru rysowały odpady, które powinny się w nim znaleźć.

Zadanie zostało zaliczone na 6.

 

Czytaj więcej: Akcja segregacja!

 

 

Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece

 

Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia ponieważ tego dnia urodził się autor (1882 rok) .  Po raz drugi święto obchodzone jest  14 października. Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Postać niedźwiadka o bardzo ,,małym rozumku", ale bardzo dobrym serduszku fascynuje nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania – poprzez swoje przygody, a czasem i porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie się zachowywać.

Spotkanie zaczęliśmy od przypomnienia historii Kubusia i jego przyjaciół. Następnie przedstawialiśmy bajkę za pomocą obrazkowego teatrzyku kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”, po bajce dzieci z przygotowanych materiałów wykonały swoją książeczkę o Kubusiu Puchatku. Po pracy oglądaliśmy „Kubusiową” bajkę i zjedliśmy „małe co nieco”.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece

 

Kolejne warsztaty ceramiczne o tematyce świątecznej

 

28 listopada 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Jeżyki”. Maluchy wykonały bombki oraz gwiazdeczki i serduszka na choinkę. „Jeżyki” wykazały się dużą wytrwałością i cierpliwością przy zdobieniu swoich prac. 

 

 

Czytaj więcej: Kolejne warsztaty ceramiczne o tematyce świątecznej

 

„Jagódki” wykonują choinki z gliny

 

Tym razem na cyklicznych zajęciach z gliny były przedszkolaki z grupy „Jagódki”. Wykonywaliśmy świąteczne choinki. Po zajęcia dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda piec do wypalania gliny i posłuchać o tym jak przebiega proces wypalania glinianych ozdób.

 

 

 

 

Czytaj więcej: „Jagódki” wykonują choinki z gliny

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

W dniu 21. 11. 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Jaskółki”. Po warsztatach ceramicznych, na których dzieci wykonały serca, przeszliśmy do drugiej sali, gdzie wysłuchały bajki „Puchatek hoduje dynię” A.A. Milne z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Maluchy chętnie opowiadały o swoich pluszakach, dawały przykłady bajek, w których głównym bohaterem jest miś dlatego też dostały przygotowane wcześniej szablony Misia i mogły je dowolnie pomalować. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta misia. Na koniec cała grupa chórem wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Niedźwiedź”.

 

 

Czytaj więcej: Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Światowy Dzień Pluszowego misia.

 

 Ostatnie zajęcia kotylionowe

 

7 listopada w środowy poranek odbyły się ostatnie zajęcia z wykonywania biało – czerwonych kotylionów na zbliżającą się uroczystość związaną ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gościły u nas przedszkolaki z grupy „Jaskółki”.

 

 

Pierwszy krok w stronę świąt

 

Przedszkolaki „Jaskółki” wraz ze swoją Panią rozpoczęli cykl warsztatów glinianych o tematyce świątecznej. Zaczynamy już teraz, ponieważ prace wykonane z gliny wymagają wyschnięcia oraz wypalenia w specjalnym piecu, a następnie ozdobienia. Na dzisiejszym spotkaniu powstały niepowtarzalne bombki choinkowe.

 

 

Czytaj więcej: Pierwszy krok w stronę świąt

 

„Jaskółki” na zajęciach z gliny

 

 

Środowy poranek w Centrum Kultury to kolejne już spotkanie z przedszkolaczkami, tym razem dzieci z grupy „Jaskółki”. Mali artyści próbowali swoich sił na zajęciach z gliną, gdzie wykonały jesienne liście, które po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu trafią do dzieci. 

 

Czytaj więcej: "Jaskółki" na zajęciach z gliny

 

Tygryski” poszukują jesieni

 

19 września zawitały do nas dzieci z przedszkola – grupa „Tygryski”. W ramach zajęć w „środowe poranki w Centrum Kultury w Sułoszowej” dzieci uczestniczyły w zajęciach z gliny. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa „mazią” glinianą. Na zakończenie zajęć dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze.

 

 

Czytaj więcej: "Tygryski" szukają jesieni

 

 Smok

 

Cotygodniowe spotkanie literackie, tym razem odbyło się pod znakiem smoka i zamiast w środę w tym tygodniu dzieci odwiedziły nas już w poniedziałek. Podczas spotkania mali czytelnicy zapoznali się z historią wyjątkowego smoka, dzielnego rycerza i kapryśnej księżniczki - na podstawie bajki Christine Sagnier o „Smoku Złocistym”. Po bajce każde dziecko wykonało smoka metodą orgiami płaskiego z koła i tradycyjnie na koniec obejrzały bajkę tematycznie dobraną do zajęć.

 

 

 

Czytaj więcej: Smok

------------------------------------------------------

„Kocie łakocie” czyli kolejne spotkanie literackie w bibliotece dla maluszków

 

W piątek 13 lipca w bibliotece podczas spotkania z czterolatkami z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej czytaliśmy bajkę Wiesława Drabika pt. „Kocie łakocie”. Dzieci pilnie wsłuchiwały się w tekst bajki i starały się policzyć ilość kotków, które babcia Dorotka dostała na urodziny. Po bajce dzieci wykonały kotka, a na koniec pomalowały kredą cały plac przed wejściem do biblioteki.

 

 

 

Czytaj więcej: Kocie łakocie

 

------------------------------------------

Warsztaty literackie

W środę 4 lipca dzieci z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej uczestniczyły w zajęciach literackich w bibliotece. Na początek wysłuchały bajki  Maxa Velthuijs’a – „Żabka ma przyjaciela”, a następnie uczestniczyły w pogadance na temat przyjaźni.  W dalszej części spotkania samodzielnie powycinały przygotowane elementy i poskładały je w fantazyjne żabki, które każde dziecko zabrało ze sobą do domu. Na koniec maluchy, którym bardzo spodobała się wizyta w bibliotece, obejrzały bajkę „Historia pewnej żabki”.

 

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty literackie

----------------------------------------------------

Polskie symbole narodowe

W dniu 13.06.2018r. odwiedziła bibliotekę grupa przedszkolaków „Tygryski” z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, przypomniały sobie jakie mamy symbole narodowe, kolorowały obrazki z symbolami narodowymi oraz ilustracje nawiązujące do wysłuchanej legendy.

   

 

Najwięcej radości sprawiły dzieciom zagadki oraz sposób w jaki zostały przygotowane (zwinięte).

 

  

Na koniec dzieci poznały technikę składania flagi.

 

Czytaj więcej: Polskie symbole narodowe

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału w zajęciach plastycznych, które uczą umiejętności pracy i zabawy w grupie.Rozwijają zdolności manualne, zapoznają z różnymi technikami dostosowanymi do wieku odbiorcy.

 

 

Zobacz galerię zdjęć :

Joomla templates by a4joomla