Wystawa fotografii

TRYPTYKI TOKSAŃSKIE

Fotografie Aleksandry Szymanowicz

wystawa czynna od 01.12 2010 - 30.01.2011 r

Aleksandra Szymanowicz ur.21.06.1985 r.Studiowała historę sztuki w Krakowie i Wiedniu .łączy zainteresowania zawodowe z pasją twórczą. Z aparatem w ręku odwiedza regiony o ważnym znaczeniu artystycznym.Stosuje technikę fotografii cyfrowej,jednak wykorzystuje tylko środki tradycyjne,dostępne także w technikach analogowych.Prezentowana wystawa jest owocem ośmiomiesięcznego pobytu w kolebce włoskiego renesansu.

Wystawa "Tryptyki Toksańskie" prezentuje walory krajobrazowe i artystyczne jednego z najbardziej popularnych regionów Italii. Jednocześnie pokazuje aspekty życia codziennego często niedostępne dla tych ,którzy udają sie tam tylko w charakterze turystów,zauważalne jednak dla kogoś,kto przez dłuższy okres mieszkał i obcował z okolicą oraz zamieszkującymi ją ludźmi.                   W Tryptykach staram się zmierzyć z mitem sielankowej ,leniwej Toskanii. Mimo iż wystawa jest zapisem artystycznym,staram się także nadać jej cechy reportażu i pokazac Toskanię taką , jaka jest naprawdę .Nie tylko krainę cyprysów,różnych zachodów slonca i winnic,choć to także jedno z jej twarzy,ale jako miejsce pełne życia,koloru i ruchu,inspirujące niezmiennie od czsów renesansu.

Aleksandra  Szymanowicz