AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Wystawa fotografii

 

Centrum Kultury w Sułoszowej zaprasza do obejrzenie wystawy pt "Sułoszowa w starej fotografii.Fotografie są wizualnym zapisem historii ludzi i miejsc naszej miejscowości drugiej połowy XIX i XX wieku.Wystawa powstała dzięki uczestnikom konkursu pod takim samym tytułem.Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Gminno-Parafialnych Dożynek w Sułoszowej w dniu 30 sierpnia 2015 r. Wystawa będzie  czynna do końca 2015 r.

Centrum Kultury w Sułoszowej serdecznie dziękuje wszystkim Uczestnikom konkursu pt."Sułoszowa w starej fotografii ", bez których ta wystawa byłaby niemożliwa"


Sułoszowa w starej fotografii-wystawa

Kościół NSPJ

"Chiny-ludzie, kultura, przyroda"- wystawa fotografii Włodzimierza Musiała

Włodzimierz Musiał od kilkunastu lat realizuje swoje pasje jako podróżnik i fotograf. Chiny odwiedzał wielokrotnie. Zafascynowała go całkowita odmienność kulturowa tego kraju. Ekspozycja fotografii ma przybliżyć polskiemu odbiorcy piękno, różnorodność i odrębność odległej chińskiej ziemi i jej mieszkańców.

Ekspozycję można oglądać w Centrum Kultury  od 03.06- 31.07.2013 r.

400 lat Polonii w Ameryce Północnej

W Stanach Zjednoczonych Ameryki zamieszkuje najliczniejsza grupa Polonii. Pierwsi imigranci polscy przypłynęli do Jamestown w stanie Wirginia już w 1608 roku. Na wystawie prezentowane będą zdjęcia związane z historią polskiego osadnictwa w USA. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Józefa Ambrozowicza, Bogdana Kwiatka, Zofii Zalewskiej, Domu Polonii w Rzeszowie, Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych i Biblioteki Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.

Wystawa powstała przy współpracy z Biblioteką Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz Rzeszowskim Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Ekspozycję można oglądać w Centrum Kultury od 01 października do 30 listopada 2011 r.

 

"Południe Francji w obiektywie Zofii Zalewskiej".


Zofia Zalewska
jest lektorką języka rosyjskiego i angielskiego. Należy do Krakowskiego Klubu Podróżników oraz Polish - American Photographs Club w Nowym Jorku Prezentowane zdjęcia są wynikiem jej podróży po Francji w latach 2005-2006.


Ekspozycję można oglądać w Centrum Kultury od 01 sierpnia do 30 września 2011 r.

Joomla templates by a4joomla