AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Nowości

Nowości 2015

http://www.bn.org.pl/download/image/1380725170.jpg

 http://www.bn.org.pl/download/image/1408372303.jpg

PROGRAM  BIBLIOTEKI  NARODOWEJ 

"  Zakup nowości wydawniczych do bibliotek"

Przyznana kwota na 2015 r. to - 4400,00 zł

 

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 


To pierwsza relacja dziecka, które doświadczyło wychowania pod rządami Kimów i które już jako dorosła osoba zderzyło się obcą rzeczywistością Zachodu.

Hyeonseo Lee urodziła się i była wychowywana w Korei Północnej, znalazła się pośród milionów ludzi więzionych w granicach państwa, którym rządził brutalny komunistyczny reżim. Ponieważ mieszkała przy granicy z Chinami, miała nieco większy niż jej krajanie kontakt ze światem poza zamkniętym obszarem Samotnego Królestwa.

Gdy w latach 90. XX wieku w Korei Północnej wybuchł głód, młoda dziewczyna zaczęła zastanawiać się nad tym, co widzi, zadawać pytania i powoli uświadamiać sobie, że przez całe życie poddawano ją głębokiej indoktrynacji.Teraz opisuje to na kartach książki "Dziewczyna o siedmiu imionach".

Omenaa Mensah o życiu czekoladoskórej kobiety w Polsce.
Czasem zabawnie, czasem gorzko..

W kawiarence Dzień Dobry TVN najczęściej biorę latte. Lubię kawę z mlekiem, choć jest w tym też element prowokacji. Gdy spotykam się na rozmowy biznesowe, zdarza się, że ktoś krępuje się przy mnie zamówić czarną kawę. Może boi się, że potraktuję to jako przytyk do mojego koloru skóry?

14 lutego 2013 światem wstrząsnęła wiadomość o tragicznym zdarzeniu, do jakiego doszłow luksusowej willi Oscara Pistoriusa. Niepełnosprawny lekkoatleta, który jako pierwszy w historii rywalizował ze zdrowymi zawodnikami podczas igrzysk olimpijskich, a którego wyczyny na bieżni za każdym razem śledziły miliony kibiców, tym razem znalazł się w centrum uwagi z zupełnie innego powodu.

Dlaczego Oscar Pistorius strzelił do swojej partnerki? Co spowodowało, że romans rozpoznawalnej na całym świecie najgorętszej pary RPA zakończył się w tak tragiczny sposób? Poszukując odpowiedzi na te pytania, autor prześledził życie i drogę do sukcesu słynnego biegacza, a uczestnicząc w rozprawach i rozmawiając z ludźmi blisko związanymi ze sportowcem, dotarł do nieznanych faktów rzucających nowe światło na sprawę tajemniczej śmierci Reevy Steenkamp.

Znalezione obrazy dla zapytania Woziłam arabskie księżniczki

Wynajęty za kilkadziesiąt tysięcy dolarów pokój dla serwisu do herbaty, walizki pełne pieniędzy, niekończące się zakupy w najdroższych butikach i serie operacji plastycznych traktowanych równie lekko, co wizyta u fryzjera – to wszystko zobaczyła autorka tej książki, zatrudniona jako szoferka dla saudyjskich księżniczek i ich świty podczas ich wizyty w Ameryce

  Za granicą Allah nie patrzy. Poza swoim krajem Saudyjki mogą się ubierać jak chcą. W dalekiej Ameryce zrzucają hidżaby i ubierają się w minispódniczki z najnowszych kolekcji od drogich projektantów. Mają wszystko, co można kupić za pieniądze, ale żyją w złotej klatce.Czy ubrane w kreacje od Diora i Chanel, ale traktowane jak własność swoich mężów arabskie księżniczki są szczęśliwe?

Amelia Jayne Larson - autorka książki "Woziłam arabskie księżniczki". To absolwentka Harvardu, niespełniona aktorka, reżyserka i scenarzystka. Dorywczo pracuje jako kierowca luksusowego auta. Została skierowana do wożenia arabskich księżniczek, które przyjeżdżają do "Miasta Aniołów" na ekskluzywne zakupy. Larson jest baczną i krytyczną obserwatorką stylu życia milionerek z Arabii Saudyjskiej, które pławią się w luksusie, ale w gruncie rzeczy są zniewolone przez religię i obyczaje.                   

 

 

Literatura dla młodzieży

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, mogą jej pomóc…

Cassandra Clare to amerykańska pisarka urodzona w 1973 roku w Teheranie. Jako dziesięciolatka wraz z rodzicami dużo podróżowała, jednak na stałe osiadła w Nowym Jorku, gdzie zakochała się w krajobrazie Manhattanu. Jej popularność rozpoczęły dwa opowiadania - "Draco Trilogy" związane fabularnie z cyklem powieści o Harrym Potterze oraz "The Very Secret Diaries" inspirowane "Władcą Pierścieni". Autorka serii pod tytułem "Dary Anioła"

Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will, wychowanek sierocińca. Jego ojciec poniósł bohaterską śmierć w trakcie ostatniego starcia ze złym baronem Morgarathem. Syn chciałby kontynuować tradycję. Może niekoniecznie dać się zabić, ale zostać rycerzem… Honor! Chwała! Odwaga!
Problem w tym, że do Szkoły Wojowników nie przyjmują mikrego wzrostu chucherek, które regularnie zbierają cięgi od rówieśników. A Will, cóż, nie dość, że niski, jest na dodatek chudy. Za to szybko ucieka.
Już wydaje się, że młodzieńcowi przypadnie mało atrakcyjna rola pańszczyźnianego chłopa, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. I on jeden spośród wszystkich mistrzów różnych szkół przyjmie Willa na ucznia. Zgryźliwy, humorzasty i wymagający, da chłopakowi popalić, ale… Wszystko jest lepsze od wiejskiego mozołu?

„Ruiny Gorlanu” to fantasy, w której nie uświadczysz czarodziejów w spiczastych kapeluszach, tajemniczych mikstur i wróżek. Świat Willa jest twardy, do bólu realistyczny i nikt z jego mieszkańców nie liczy na cuda – ważne są inteligencja, spryt i wytrwałość. Seria Flanagana pełna jest ironicznego poczucia humoru, trafnych obserwacji i komentarzy, a opisywani przez autora bohaterowie są pełni życia – daleko im do pozbawionych wszelkich wad herosów.

John Flanagan to australijski pisarz wychowany w Sydney. Pisanie książek było jego marzeniem od dzieciństwa. Przez lata pracował jako copywriter, tworząc hasła i scenariusze reklamowe. Autor popularnego sitcomu "Hi Dad!". Jako pisarz najbardziej znany z młodzieżowego cyklu fantasy "Zwiadowcy", który jest popularny wśród czytelników na całym świecie. Obecnie Flanagan mieszka z żoną na przedmieściach Manly w Australii.

Literatura dla dzieci

Znalezione obrazy dla zapytania gwiazdy czytają dzieciom mała syrenka

 

Weź do ręki książkę pełną bajek, baśni Przenieś się z nami w świat wyobraźni Znajdziesz tu ciekawych opowieści wiele A każdy bohater będzie przyjacielem Zostanie przy Tobie by odgonić duszki Zbierz całą kolekcję bajek do poduszki! Do książki dołączamy płytę CD z nagraniami bajek czytanych przez: Magdalenę Różczkę, Olgę Bończyk oraz Macieja Jachowskiego. W serii ukazało się 30 książek. 

Znalezione obrazy dla zapytania wielka księga zabaw plastycznych

Wkrocz w cudowny świat prac plastycznych i przekonaj się, jak łatwo można przygotować niezwykłe serwetniki, zabawne notesy, dekoracje do pokoju, pluszowe torebki i wiele innych niepowtarzalnych ozdób. Wypełnij swój dom lalkami: stwórz aniołki, czarodziejów, czarownice lub sympatyczne chochliki. Dzięki pomysłom z tej książki twoje urodzinowe przyjęcie zmieni się w święto piratów lub bankiet dla księżniczek!

Znalezione obrazy dla zapytania magiczny piesek bentley

Nawet w najśmielszych snach Frania nie sądziła, że jej najlepszym przyjacielem zostanie magiczny szczeniak.Kiedy w czarodziejski sposób zjawia się Burza, owczarek staroangielski o ciemnoniebieskich oczach, Frani przechodzi tęsknota za domem. Nawet psia szkoła, do której muszą chodzić razem z Burzą, staje się magiczną przygodą!

NOWOŚCI 2014

Michelle Knight " Znajdz mnie "

Michelle doświadczyła najgorszych okropności, jakie mogą spotkać istotę ludzką.
A jednak jej historia to przede wszystkim opowieść o nadziei.
Bita, gwałcona i głodzona nie pozwoliła się złamać. Wciąż na nowo podnosiła się i wybierała życie. Jej książka jest nie tylko świadectwem tego, co przeżyła, ale też apelem, byśmy reagowali, gdy obok dzieje się coś niepokojącego.

Znajdź mnie - Knight Michelle, Burford Michelle

Ayad Akhtar- "Amerykanski derwisz"

Hyat Shah był zafascynowany Miną na długo przed tym, zanim ją poznał. O pięknej i błyskotliwej przyjaciółce jego matki od zawsze opowiadano w domu Shahów legendy. Kiedy chłopak dowiaduje się, że Mina przyjeżdża z Pakistanu, by zamieszkać pod ich dachem, nie posiada się ze szczęścia. Jego ojciec pała znacznie mniejszym entuzjazmem. Zerwał ze światem, w którym króluje fundamentalizm, nie bez powodu....


Okładka książki Amerykański derwisz

 

Roberta Gately "Szminka w Afganistanie"

Elsa Murphy wyrosła na ubogim przedmieściu Bostonu. Poruszona zdjęciami z Ruandy po śmierci matki postanawia  zostać pielęgniarką, by móc pomagać ludziom w tak rozpaczliwych sytuacjach. Odbywa praktykę na oddziale ratunkowym bostońskiego szpitala i wkrótce po wydarzeniach 11 września organizacja humanitarna wysyła ją do Afganistanu.

 

 

Joomla templates by a4joomla