AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Ceramika

Zdjęcie:   Zdjęcie:

 Zdjęcie:   Zdjęcie:
 

 https://get.google./album/Glina zajęcia dla dzieci i dorosłych

 

Prowadzimy zajęcia z ceramiki dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

PRACOWNIA CERAMICZNA powstała w 2013 r. z projektu realizowanego przez Centrum Kultury w Sułoszowej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.

Pracownia wyposażona jest w profesjonalne narzędzia i akcesoria (toczki, cykliny, szpatułki, gąbki itp.), elektryczny piec do wypalania gliny oraz odzież ochronną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany pracownik - posiadający certyfikat I i II stopnia, który uprawnia do prowadzenia zajęć.

 

Praca z gliną jest dla dzieci świetną zabawą ,dzięki której odkrywają swoje możliwości i talenty ,realizują swoje pomysły ,tworzą rzeczy piękne i niepowtarzalne.

Praktyczna nauka ręcznego formowania gliny.Lepienie przedmiotów podstawowymi technikami : z plastra , z wałeczków , z bryły.Figurki,naczynia, ozdoby i wszystko co podpowie wyobraźnia.

Glina jest najstarszym materiałem modelarskim,naturalnym i ekologicznym.Jest niezwykle plastyczna i łatwa do formowania

Po wyschnięciu zrobionych rzeczy z gliny , a trwa to około tygodnia , gliniane rzeczy zostają wypalone w piecu ceramicznym i dopiero można je odbierać z Centrum Kultury .

Tematy zajęć:

- lepienie różnych kształtów

- lepienie prostych naczyń: kubki,talerze

- gliniane figurki (kotki,słonie ,aniołki )

- płaskorzeźby : pamiątkowe tabliczki z rysunkami

Zajęcia tylko w poniedziałki .od godz.1430 - 1800

 

  26 października gościliśmy na zajęciach ceramicznych w Centrum Kultury w Sułoszowej uczniów z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach, 11 listopada uczniów z Szkoły Podstawowej w Kosmolowie a 19 listopada uczniów kl.O z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej.

Uczniowie lepili z gliny przedmioty podstawowymi technikami : z plastra,wałeczków ,kulek i z bryły.Figurki zwierząt ,naczynia :dzbanki ,misy,kubki ,ozdoby i wszystko to co podpowiedziała im wyobraźnia.W trakcie zajęć odkryli swoje możliwości i talenty, tworząc rzeczy piękne i niepowtarzalne  - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zajecia ceramiczne dla uczniów ZS w Jerzmanowicach

Zajecia ceramiczne dla uczniów ze SP w Kosmolowie

Zajecia ceramiczne dla przedszkolaków z Sułoszowej

 

 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Suloszowej - zajecia z gliny w Centrum Kultury

 Iwanowice -Warsztaty garncarskie

 Skała - Warsztaty garncarskie

Słomniki ->Warsztaty garncarskie

Joomla templates by a4joomla