Zapraszamy do udziału w Warsztatach Filmowych.

W każdy wtorek o godz. 17: 30 w Centrum Kultury w Sułoszowej odbywać się będą warsztaty filmowe.

Podczas warsztatów filmowych członkowie Stowarzyszenia „Orli Szlak” nauczą uczestników w jaki sposób stworzyć scenariusz do filmu bazując na ogólnodostępnych źródłach.

Kolejnym punktem warsztatów będzie nagrywanie filmów. Podczas tej części uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób kadrować, jak budować ujęcia oraz sceny.

Trzecim elementem, który zostanie poruszony podczas warsztatów będzie tworzenie oraz nagrywanie tekstów lektorskich do filmów. Podczas tej części uczestnicy ­nabiorą praktycznych umiejętności tworzenia profesjonalnej dźwiękowej warstwy lektorskiej do filmów.

Następnie prowadzący warsztaty przybliżą technologię realizacji nagrań na greenscreenie.
Podczas warsztatów odbędą się nagrania oraz praktyczne zajęcia z post produkcji nagranych materiałów oraz montaż tych nagrań.

Finałowym elementem warsztatów filmowych będzie montaż stworzonych przez uczestników filmów. Podczas zajęć członkowie Stowarzyszenia „Orli Szlak” pokażą jak w profesjonalny sposób zmontować materiał filmowy z użyciem tekstów lektorskich oraz nagrań na greenscreenie.

Filmy stworzone przez uczestników zostaną zaprezentowane i ocenione przez jury podczas Przeglądu Filmowego w 2019 r.

Najlepsze z nich zostaną nagrodzone oraz automatycznie zakwalifikują się do konkursu filmowego ogólnopolskiego Festiwalu Teatru, Muzyki i Filmu „Mała Ojczyzna” w Pieskowej Skale w 2020 roku.

Zapraszamy do udziału w warsztatach wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek.

Warsztaty są darmowe i mają formę otwartą.