Nauka przez zabawę

14 maja 2019 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułoszowej przyjechał teatrzyk z przedstawieniem pt. „Rajska wyspa”.        Tem­atyką spek­taklu były zagad­nienia związane z niską emisją, smo­giem, zanieczyszcze­niem powi­etrza, seg­re­gacją odpadów, elek­trośmieci­ami i degradacją środowiska nat­u­ral­nego. Spektakl łączył zabawę, poprzez zaangażowanie przedszkolaków do czynnego w nim udziału. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w widowisku i dowiedziały się o tym  czy jesteśmy skazani na zanieczyszczenia powietrza i jak przeciwdziałać temu szkodliwemu zjawisku. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem # biblioteka.