AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Aktualności

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

 

         

 

6 maja 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sułoszowej miała niecodzienną okazję gościć znanego literaturoznawcę, pisarza, tłumacza, a także wieloletniego sekretarza Wisławy Szymborskiej – Michała Rusinka. W pierwszej części spotkania, nasz gość opowiedział o swojej książce „Pypcie na języku”, która jest zbiorem anegdot z życia autora wziętych. Pisarz barwnie opowiadał o języku oraz o tropieniu ciekawostek językowych. Wizyta była także okazją do rozmowy na temat najnowszej książki autora – „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki”. Na zakończenie spotkanie w sułoszowskiej bibliotece pisarz przytoczył kilka barwnych anegdot związanych z wieloletnią współpracą z Wisławą Szymborską. Uczestnicy mogli także zakupić książki Michała Rusinka i uzyskać dedykację autora.

W spotkaniu uczestniczyli; członkinie DKK działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Sułoszowej, Klub Seniora oraz osoby, które zgłosiły się po wejściówki.

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem zostało zorganizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem #biblioteka, zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

Joomla templates by a4joomla