Bezpieczni w sieci!

W naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, w roku 2019 organizowany pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Na dzisiejszym spotkaniu obejrzeliśmy 3 krótkie bajki z serii Owce w sieci, dzięki którym dzieci zapoznały się z zasadami, którymi należy się kierować podczas surfowania w sieci oraz zbiorem zasad właściwego zachowania w Internecie. Filmy edukacyjne wywołały mnóstwo komentarzy i dyskusję o korzyściach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu. Zebraną wiedzę utrwaliliśmy w drugiej części zajęć malując wybrane zagrożenia, z których powstaną karty do teatrzyku kamishibai.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień bezpiecznego internetu 2019