Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece

Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia ponieważ tego dnia urodził się autor (1882 rok) .  Po raz drugi święto obchodzone jest  14 października. Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Postać niedźwiadka o bardzo ,,małym rozumku", ale bardzo dobrym serduszku fascynuje nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania – poprzez swoje przygody, a czasem i porażki, pokazuje dzieciom, jak należy właściwie się zachowywać.

Spotkanie zaczęliśmy od przypomnienia historii Kubusia i jego przyjaciół. Następnie przedstawialiśmy bajkę za pomocą obrazkowego teatrzyku kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”, po bajce dzieci z przygotowanych materiałów wykonały swoją książeczkę o Kubusiu Puchatku. Po pracy oglądaliśmy „Kubusiową” bajkę i zjedliśmy „małe co nieco”.