Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie listopadowe

27 listopada 2018 r. tematem dyskusji była powieść Brygidy Helbig „Niebko”. Zaletą książki jest jej styl - prosty, ale ujmujący i chwytając za serce opisami miejsc, ludzi i ich przeżyć. "Niebko" Brygidy Helbig to zapis losów rodziny której członkowie wywodzą się z różnych kultur i całe życie szukają swojej tożsamości. Głównym bohaterem jest 80-letni Willi który urodził się w Galicji i przez lata czuł się Niemcem. Koniec wojny to moment w którym aby ratować siebie i rodzinę zaciera swoje niemieckie pochodzenie i z Willego staje się Waldemarem. Buduję swoją tożsamość o początku: uczy się pilnie języka polskiego, robi karierę w wojsku, zakłada rodzinę. I tylko w zaciszu domowym wraca do przeszłości i stara się swoją historię opowiedzieć córkom. Książka jest bardzo chaotyczna jeśli chodzi o narrację. Autorka zmienia narratorów bez zapowiedzi, skacze w czasie i czasami trudno się zorientować czyjej opowieści słuchamy. Książka zdobyła uznanie klubowiczek, odniesiono ją do naszej rodzimej historii.

Także na dzisiejszym spotkania DKK nasza Klubowiczka, debiutująca pisarka – p. Karolina Morawiecka podpisała zakupione do biblioteki egzemplarze swojej debiutanckiej książki.

Tematem dyskusji następnego spotkania, które odbędzie się 11 grudnia 2018 r. będzie książka „Fosa” autorstwa Sylwii Siedleckiej.