AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie listopadowe

 

 

27 listopada 2018 r. tematem dyskusji była powieść Brygidy Helbig „Niebko”. Zaletą książki jest jej styl - prosty, ale ujmujący i chwytając za serce opisami miejsc, ludzi i ich przeżyć. "Niebko" Brygidy Helbig to zapis losów rodziny której członkowie wywodzą się z różnych kultur i całe życie szukają swojej tożsamości. Głównym bohaterem jest 80-letni Willi który urodził się w Galicji i przez lata czuł się Niemcem. Koniec wojny to moment w którym aby ratować siebie i rodzinę zaciera swoje niemieckie pochodzenie i z Willego staje się Waldemarem. Buduję swoją tożsamość o początku: uczy się pilnie języka polskiego, robi karierę w wojsku, zakłada rodzinę. I tylko w zaciszu domowym wraca do przeszłości i stara się swoją historię opowiedzieć córkom. Książka jest bardzo chaotyczna jeśli chodzi o narrację. Autorka zmienia narratorów bez zapowiedzi, skacze w czasie i czasami trudno się zorientować czyjej opowieści słuchamy. Książka zdobyła uznanie klubowiczek, odniesiono ją do naszej rodzimej historii.

Także na dzisiejszym spotkania DKK nasza Klubowiczka, debiutująca pisarka – p. Karolina Morawiecka podpisała zakupione do biblioteki egzemplarze swojej debiutanckiej książki.

 

 

Tematem dyskusji następnego spotkania, które odbędzie się 11 grudnia 2018 r. będzie książka „Fosa” autorstwa Sylwii Siedleckiej.

 

Joomla templates by a4joomla