"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Przypominamy, że nasza biblioteka wzięła udział w kampanii społecznej "Mała Książka - Wielki Człowiek". Zapraszamy trzylatków urodzonych w 2015 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułoszowej oraz filii Biblioteki w Wielmoży. Czeka na nich wyprawka czytelnicza, karta i naklejki do zbierania.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniu 21. 11. 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Jaskółki”. Po warsztatach ceramicznych, na których dzieci wykonały serca, przeszliśmy do drugiej sali, gdzie wysłuchały bajki „Puchatek hoduje dynię” A.A. Milne z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Maluchy chętnie opowiadały o swoich pluszakach, dawały przykłady bajek, w których głównym bohaterem jest miś dlatego też dostały przygotowane wcześniej szablony Misia i mogły je dowolnie pomalować. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta misia. Na koniec cała grupa chórem wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Niedźwiedź”.