Plakat 11.11.18.logo 2 small

Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Już w poniedziałek 7 listopada 2018 r. będzie mieć premierę książka P. Karoliny Morawieckiej mieszkanki naszej Gminy i jednocześnie klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Sułoszowej. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą tym bardziej, że akcja powieści rozgrywa się w znanych nam miejscach. Już wkrótce książka w naszej Bibliotece z autografem samej pisarki.

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!