AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Aktualności

Podsumowanie konkursu czytelniczego na „Najlepszego Czytelnika 2019 roku”

 

 

 

Kolejny raz w Bibliotece Publicznej w Sułoszowej oraz Filii w Wielmoży rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszego Czytelnika”. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich czytelników zarejestrowanych w danej bibliotece – obejmował trzy kategorie wiekowe czytelników. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą, aktywizowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki i czytelnictwa, zachęcenie do częstego odwiedzania naszych Bibliotek. Najlepsze osoby spośród czytelników, które od 2 stycznia do 31 grudnia 2019 roku wypożyczyły największą ilość książek i audiobooków, przestrzegając regulaminu biblioteki, zostały uhonorowane tytułem „Najlepszego Czytelnika 2019 roku” oraz nagrodzone. Wyłonienie zwycięzców konkursu nastąpiło na podstawie danych z systemu bibliotecznego. Dodatkowe punkty, zgodnie z regulaminem, zostały przyznane za prace plastyczne do przeczytanych książek. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Zapraszamy do naszych bibliotek po odbiór dyplomów i nagród. Zachęcamy wszystkich czytelników do wzięcia udziału w nowym konkursie na „Najlepszego Czytelnika 2020 roku”. Regulamin dostępny w wypożyczalniach bibliotek.

Jednocześnie informujemy, iż w czasie trwania ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” za rok 2019  nagrodziliśmy drobnymi upominkami dzieci, które zebrały wszystkie naklejki na kartach Małego Czytelnika.

 

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu czytelniczego na „Najlepszego Czytelnika 2019 roku”

 

Zaproszenie na Koncert kolęd i pastorałek

 

 

Aktywnie i twórczo

 

  

 

13 stycznia 2020 r. po raz kolejny gościliśmy grupę seniorów z zaprzyjaźnionego Klubu Senior +. Praca z gliną to nie tylko relaks i konstruktywna artystyczna praca – ale przede wszystkim forma terapii manualnej – poprzez ugniatanie, zlepianie i formowanie gliny. Tym razem na zajęciach seniorzy wykonywali patery, wazoniki, baranki, dekoracje wielkanocne oraz świeczniki.

 

Czytaj więcej: Aktywnie i twórczo

Joomla templates by a4joomla